Psia Podstawówka

Psia Podstawówka

Psia Podstawówka to drugi  etap podstawowego szkolenia psów. W zajęciach mogą uczestniczyć ci, którzy po ukończeniu przedszkola mają zapał (a zwykle tak bywa:) do dalszej nauki, zabawy, zdobywania nowej wiedzy i kolejnych umiejętności.Podczas tego kursu skupiamy się na doskonaleniu poznanych wcześniej komend, wykonywaniu ich w coraz bardziej rozpraszających warunkach. Wydłużamy czas wykonania i zwiększamy poziom trudności.

Uważamy, że tresura psów to nie tylko komendy „siad”, „stój”, „zostań”. Żeby poczuć, że szkolenie psa naprawdę działa potrzebne jest odkrycie jego motywacji i nabycie umiejętności wykorzystania tej wiedzy w sytuacjach powszednich. To też nauka komunikacji poprzez zabawę i samokontroli w codziennych aktywnościach.

Czas trwania Psiej Podstawówki pokrywa się z okresem w którym dorastające szczenię wchodzi w etap „buntu nastolatka”. Zwierzę przestaje się słuchać, „zapomina” znaczenia poleceń, które jeszcze dzień wcześniej wykonywało bezbłędnie. Ludzie tracą cierpliwość i wiarę w to, że mają fajnego psa. W tych trudnych tygodniach wsparcie behawiorysty podczas cotygodniowych spotkań jest bezcenne. Pomagamy, tłumaczymy, wprowadzamy specjalne ćwiczenia.

Szkolenie psów podczas zajęć w Psiej Podstawówce obejmuje naukę i utrwalanie:

  • polecenia „noga!” i chodzenia przy nodze
  • zostawania w miejscu w różnych pozycjach i w dużych rozproszeniach
  • polecenia „do mnie!”
  • nie podejmowania jedzenia podczas spacerów

Bo tresura psów to nie wszystko. Warto dowiedzieć się jak je wychować.

Podczas szkolenia psów będą potrzebne: smakołyki, saszetka na pasku, wygodna obroża lub szelki, smycz (nie rozciągana), dwa takie same szarpaki lub sznury, gryzaki

Czas trwania: 6 spotkań – dwa razy w tygodniu po 60 minut
Podstawówka kosztuje: 500 pln